Links

Archives

Rezultate

IGP 1

  info rezultat ADMIS / RESPINS
1 Suszter Ferenc
Cody von Kalypso Land
malisnois, mascul, dn:16.06.2020, COR A4128-20/015,
t: Erkan Arkanis, m: Bambi v Erdhainer Land
A
88
ADMIS
B
88
C
85
tot.261 – CAL. BINE
  Pomohaci Constantin Bogdan
M-Tasa v Haus Matyas
malinois, Femela , DN: 10. 06.2020, COR A4212-20/015,
T: A-Wolf, M: Golden Axek House Kennel
A
86
RESPINS
B
87
C
63
tot. 236

IGP 2

nr. start

info

rezultat

ADMIS / RESPINS

1

Iulia Moldovan
Julius Canis Cral
ciobanesc belgian malinois, Mascul dn: 30.05.2018, CORA3344-18/015, T. Goor wild iris, m. Jutta vd Utadreef

A
95

ADMIS

B
81

C
87

tot.263 – CAL.BINE

2

Nagy Nikoletta
Wanda von Erdhainerland
ciobanesc german, Femela, 
dn: 2018.12.08, CO: 6308143, 
t: Jony Walker Ad-Gür, m: Schmollkerti Nova

A
90

ADMIS

B
88

C
84

tot.262 – CAL. BINE

IGP 3

 

info

rezultat

titlu

ADMIS / RESPINS

1

Francisc Sebastian Trenka
Angry Fox Amidala Padmé
Malinois, Femela, dn: 31.10.2016, COR A 2618-17/015
t: Ole vom Holzhäuser Flur, 
m: DarkFall Volga

A
96

PROPUNERE CACIT

ADMIS

B
91

C
88

tot.275 CAL. F.B.

2

Kocsis Attila
Kako de Canto
Malinois, Mascul, dn: 18.06.2018, Cor A 3324-18/015
t: Orcan van de Utadreef, m: Micuta van de Utadreef

A
94

ADMIS

B
90

C
85

tot.269 CAL. BINE

3

Stefan Gelimachev
Chili ot Dachevski
belgian shepherd malinois, femela, dn: 17.07.2016, PK 34106/16, 
t: Antrax Ostraryka, 
m: Ms. Parma v. Dachevski

A
90

ADMIS

B
95

C
84

tot. 269  CAL.BINE

4

Mircea Razvan
Baku Gods of Hermannstadt
Malinois, Mascul, dn: 26.07.2016, COR A 2538-16/015, 
t: Wild Blue Spirit Ares, m: Marihuana Sa-Kra Beskydy

A
70

ADMIS

B
74

C
80

tot.224  CAL. SUF.

 

Radics Zsolt
Brendy von Erdhainer Land
Malinois, Femela, DN: 2018. 12. 27,  Met. Malin.511/19
T: Garde de la Vie Ouragan, M: Working-Dog Elber

A
15

RESPINS

B
92

C
92

tot.199 CAL. INSF.

 

Roman Valentin Dorin
Ares
Chien de Berger Belge, Mascul, dn: 08.08.2018, COR A 3389-18/015, 
t: Wild Blue Spirit Ares, m: Ada

A

DESCALIFICAT

B

C

DESCAL.

tot.

 

Cristian Borcanescu
Icer boca Bohemia
DN: 06.06.2018, ciobanesc german, mascul/DS/112716/18
t: Joseph Anrebri, M: Leslie Waji

ABSENT

 

Mészáros Eszter
Ami
belgian shepherd malinois, mascul, DN: 22.10.2017, CO: HR 12481 MN, T: Xiphos od Moslavine, M: blue od moslavine

ABSENT

IBgH 2

info

rezultat

ADMIS / RESPINS

Filip-Cristea Oprisan
Barksville Dumbledore Skywalker

Welsh Corgi Pembroke, Mascul, 
dn: 27/04/2020, COR A 133-20/039

93

CAL. FB

ADMIS

BH

  info rezultat ADMIS/

 

RESPINS

1 Harand Alin
Konig von Tau L – Sara
Ciobanesc german, Femela
DN: 25.01.2021, COR A 38844-21/166
T: Cosmin vom Leester- wasserfall
M: Freya von blauwald
A

 

57

ADMIS
B

 

FOARTE BINE

2 Barcanescu Ioan Petrisor
BIG SKY BEAR PROPER
NEWFOUNDLAND, Mascul,
dn: 01/06/2019, UKU.0425696
T. SYMOND NOVAYA SKAZKA S BEREGA DNEPRA,
M. BIG SKY BEAR KINDLE AYUMI
A

 

56

ADMIS
B

 

FOARTE BINE

3 Costea Ana-Maria
Aussiepride Rumor Has It
Australian Shepherd, Femela,
DN: 11.02.2021, COR A 408-21/342,
T: Mcafee’s Draggin My Heart Around, M: Catori’s Turning Heads
A

 

53

ADMIS
B

 

FOARTE BINE

4 Ovidiu-Ioan Berbecaru
Vision of Mind Gem
Cane Corso, Mascul
dn: 25.11.2020, RKF 6105792,
t. Star Karuna Know How,
m. Bardi Cardinale Iz Madridskogo Dvora
A

 

53

ADMIS
B

 

FOARTE BINE

5 Juganaru Ionut
Korsa Ultra
Ciobanesc Belgian Malinois, Femela, DN: 18.06.2021, COR A 4891-21/015,
T: Fasther Duma’s, M: Korsa Tasha
A

 

52

ADMIS
B FOARTE BINE
6 Nicoară Sorin
Igor Arcanis
Chien de Berger Belge, Mascul,
dn: 20.11.2020, COR A 4558-21/015,
t.: Baryk Retrobelge, m: Fatima Arcanis
A

 

50

ADMIS
B

 

FOARTE BINE

7 Nicoară Sorin
Kira Hause of Maya
Rottweiler, Femela, dn: 30.09.2021, COR A 18973-22/147,
t: Srecko Timit Tor, m: Rona Legend og Knez
A

 

49

ADMIS
B

 

FOARTE BINE

8 CIOBANU STEFAN
ATHOS
Chien de Berger Belge MALINOIS, Mascul, dn: 23.09.2020, COR A 4355-20/015, t: LASCO V SATANSBERG, m: ASANKA
A

 

48

ADMIS
9 DUMITRU MOLDOVAN
JULIUS CANIS DAMORA
CIOBANESC BELGIAN MALINOIS, Femela, DN: 06.07.2021, COR A 4918-21/015
t. FAROUK OF BRAVEHEART ORADIUM, m.JULIUS CANIS CAHARA
A

 

45

ADMIS
B

 

FOARTE BINE

10 Balas Viorel
Vegas the Cruel
Rottweiler, Mascul, DN: 11.09.2021, COR A 18456-21/147,
T: Lex vom Rauberweg, M: Simba thc Cruel
A

 

43

ADMIS
B

 

FOARTE BINE

  Bogdan Pop
Enea Gods of Hermannstadt
Malinois, Mascul, dn: 22.03.2021, COR A 4825-21/015,
T: Baku Gods of Hermannstadt, M: Amphetamine Malifox
DESCALIFICAT

 

– EXEMPLAR AGRESIV

  BORCANESCU CAMELIA
AIKA
CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 01.07.2020, COR A 37378-20/166
ABSENT
  Galina Konzova
Lava ot Vitosha
belgian shepherd malinois, Femela, dn: 06.03.2019, DN57667302,
t: KAIDEN VAM `TVINZENHOF, m: CHILI OT DACHEVSKI
retras
  Aleksandar Ivanov
Vega ot Vitosha
belgian shepherd malinois, Femela, dn: 26.05.2017, DN50256609,
t: ZORO DELLA VALLE INCANTATA CGC, m: EVE OT VITOSHA II
retras
  Tanasa Daniel
Pearls of grant Clay, Chien de berger belge malinois, Mascul, dn: 19.08.2020, COR A4695-21/015,
t: J’Ulsan De La Vallee De Luvry, m: L’Black Pearl Vom Hallimer Hof
ABSENT

RAPORT ARBITRII CAMPIONAT ACNCG

SELECTIE ACNCG AMARA 30.09-02.10.2022

RAPORT ARBITRU Valea Ursului

RAPORT ARBITRU PETRESTI

Selectie Petresti

RAPORT ARBITRU 14 MAI 2022, TIMISOARA

SELECTIE 15 MAI 2022, TIMISOARA

COMPETITIE UTILITARA IGP – GAESTI, 30.04-01.05.2022
arbitru: SUSZTER FERENC

IGP 1

A 2, B-, C- RESPINSPOMOHACI CONSTANTIN BOGDAN & M-TASA VON HAUS MATYAS, CIOBANESC BELGIAN MALINOIS, FEMELA, DN: 10. 06. 2020
A 5, B-, C- RESPINSIONUT A. TUDORAN & JULIUS CANIS BREGO, CIOBANESC BELGIAN MALINOIS, MASCUL, DN: 01.09.2015

IGP 2

A 85, B 90, C 90 TOT.265, BINE – ADMISBORCANESCU CRISTIAN & NEO FILKO MORAVA, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 16.03.2019

IGP 3

A 90, B 90, C 96
TOT.276 – FOARTE BINE – ADMIS
KOCSIS ATTILA & KAKO DE CANTO, MALINOIS, MASCUL,  DN: 18.06.2018
A 15, B 90, C 80 TOT.185 – INS.
RESPINS
MIRCEA RAZVAN & BAKU GODS OF HERMANNSTADT, MALINOIS, MASCUL, DN: 26.07.2016
A 65, B-, C-
TOT.65 – INS.
RESPINS
FLAVIUS – BOGDAN CHERASCU & WILD IRIS HANNAH, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 06.05.2017
A 22, B DESC., C, DESCALIFICATBORCANESCU CRISTIAN & ICER BOCA BOHEMIA, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 06.06.2018
A 80, B 88, C DESC. DESCALIFICATTRENKA FRANCISC SEBASTIAN & ANGRY FOX AMIDALA PADME, MALINOIS, FEMELA, DN: 31.10.2016

BH

ADMISRALUCA IONESCU OLEXX Z JIRKOVA DVORA, CIOBANESC GERMAN,MASCUL, DN: 02.04.2020
ADMISBORCANESCU CAMELIA AIKA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 01.07.2020
ADMISTUDOR NICOLAE-ERIK DON SZENBERG, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 03.01.2021
RESPINSBORCANESCU CAMELIA ANIA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA,  DN: 01.07.2020
DESCALIFICATCABA BOGDAN ROMANO DAIMON, CIOBANESC GERMAN, MASCUL,DN: 16.09.2020
RESPINSTUDOR ANA-MARIA AMANDA Z JIRKOVA DVORA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA,  DN: 25.01.2021
RESPINSTATULEANU OVIDIU ROMANO DARMA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 16.09.2020

IBGH 1

82 – BINE ADMISMARIUS GHENU R’BUCK AUS DEM SCHESSBURG, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 08.03.2020

IBGH 2

89 – BINE ADMISFILIP-CRISTEA OPRISAN BARKSVILLE DUMBLEDORE SKYWALKER, WELSH CORGI PEMBROKE, MASCUL, DN: 27/04/2020

RAPORT ARBITRU

Raport Selectie SV-ACNCG Campia Turzii

RAPORT ARBITRU

Raport Selectie SV-ACNCG

ARBITRII:

Norbert_Scharschmidt
Rainer_Mast

RAPORT ARBITRU 1

RAPORT ARBITRU 2

RAPORT SELECTIE Ergebnisliste Ciugud, Alba

GRUP URMASI PAR LUNG

1.QUARTZ VON DER BLARO COR A 31044

GRUP CRESTERE PAR LUNG

1.VON DER BLARO

2.VON HAUS CORVINUS

GRUP CRESTERE PAR SCURT

1.VON HAUS MOFLI

RAPORT ARBITRU

SELECTIE Valea Ursului, Pitesti

Raport Arbitru, Slobozia 29.05.2021

Raport Selectie Slobozia, 30.05.2021

RAPORT ARBITRU PUNTEA DE GRECI,IONESTI,17.04.2021

RAPORT SELECTIE PUNTEA DE GRECI, IONESTI,18.04.2021

RAPORT ARBITRU COMPETITIE CAMPIA TURZII 27.03.2021

REZULTATE SELECTIE A.C.N.C.G. CAMPIA TURZII 28.03.2021

Show Class : Gebrauchshundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VA

2

Odin von Bischof Metzger

V

1

Ricco von Bad-Box

V

2

Arszlan Zornig

V

3

Remo in Regnum Marianum

V

4

Ninobaldur Von Vifor

U

1

Alexys vom Damjan Hof

K

0

Karim Von Haus Corvinus

 

Show Class : Gebrauchshundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VA

1

Cellin vom Osterberger-Land

VA

2

Oma Von Vifor

V

1

Baci Yaman evinden

V

2

Tina vom Quelleweg

V

3

Eska Von Haus Mofli

V

4

Maya Zornig

V

5

Florence von Haus Huczmann

K

0

Oxa Von Haus Mofli

 

Show Class : Junghundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Dallas di Casa Pastori

SG

2

Zamp von Bad-Box

SG

3

Midas von Empiere

SG

4

Nadal Von Rednex

SG

5

Franko Von Haus Edmond

G

1

Brutus vom Alten Pfarrhof

K

0

Benko von Haus Ditrich

K

0

Ewo von Schnitzerteam

K

0

P-Asap di Casa Martin

 

Show Class : Junghundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Felicita von Schnitzerteam

SG

2

Babbels vom Osterberger-Land

SG

3

Zambia von Bad-Box

SG

4

Hera vom Storociuc

SG

5

Fahra Von Haus Edmond

SG

6

Ziena von Bad-Box

SG

7

Alisa vom Osterberger-Land

SG

8

Zara Augustus-Canis

K

0

Rena Von Mafi Haus

K

0

Xandra von Bad-Box

 

Show Class : Jugendklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Uberto vom Klostermoor

SG

2

Working v. Team Edelweiss

SG

3

Qnor Vac-Vagvölgyi

SG

4

Nadal Von Kronstadt Wald

SG

5

Sony von Vifor

SG

6

Hugo in Regnum Marianum

SG

7

Hector vom Paluyak

G

1

Odin de Eldorado

K

0

Dilan Zornig

 

Show Class : Jugendklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Xamba vom Osterberger-Tal

SG

2

Alma 

SG

3

Xena vom Quelleweg

SG

4

Herta von neu Garmond

SG

5

Shaba Vac-Vagvölgyi

SG

6

Elinor Zornig

SG

7

Tera Von Haus Mofli

SG

8

Sandy Von Mafi Haus

SG

9

Zafira in Regnum Marianum

SG

10

Deborah Vom Haus Barder

SG

11

Sienna Von Haus Corvinus

SG

12

Kelly von Baldur

SG

13

Nely von Empiere

U

999

Donna von der Baland

K

0

Cappy von Schnitzerteam

K

0

Ghina von Rijhoff

 

Show Class : Nachwuchsklasse Rüden (9-12 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Axel vom der Warallya

VV

2

Bruno Von Geramis

VV

3

Fargo Zornig

 

Show Class : Nachwuchsklasse Hündinnen (9-12 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Veka vom Damjan Hof

VV

2

Grace Zornig

VV

4

Inka von Schnitzerteam

VV

5

Jura Von Haus Edmond

VV

6

Kimberly II van Contra

VV

7

Gina Casa Vlad

VV

7

India von Schnitzerteam

K

0

Jamaica von Rowindberg

 

Show Class : Nachwuchsklasse Rüden (6-9 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Cally Von Alle Farben

VV

2

Delon von Bad-Box

VV

3

Clever de Casa Petrescu

VV

4

Unzo Von Mafi Haus

VV

5

Enzo de Panait

VV

6

Bax von Bad-Box

VV

7

Ziko von Baldur

VV

8

Luchy Luciano Von Haus Selia

VV

9

Benno von Bad-Box

VE

1

Bad von Bad-Box

VE

2

Boss von Bad-Box

K

0

Dax Giosu

 

Show Class : Nachwuchsklasse Hündinnen (6-9 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Donna von Bad-Box

VV

2

Bora Matravölgyi

VV

3

Umma Von Mafi Haus

VV

4

Unna Von Mafi Haus

VV

5

Aischa vom Haus Wildprincess

VV

6

Uka Von Mafi Haus

VV

7

Urma Von Mafi Haus

VV

8

Violeta von Haus Stoica

VV

9

Ryna Fortuna Haus

VV

10

Bianka von Bad-Box

VV

11

Voleika de Craiova Maxima

VV

12

Luna von Haus Selia

VV

12

Bella vom Biantony

VV

13

Victoria von Haus Stoica

VV

14

Ema de Panait

VV

15

Ulme Tüzarany

VV

16

Diana vom Damjan Hof

VV

17

Xena von Hause Harand

VV

18

Darcy Hajdusag Öre

VV

19

Zellina vom Altenberger Land

K

0

Diva von Bad-Box

K

0

Beka 

K

0

Perla vom Empiere

K

0

Ianka vom Osterberger-Land

 

Show Class : Nachwuchsklasse Rüden (4-6 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

A-Siry von der Baland

VV

2

Colt 

 

Show Class : Nachwuchsklasse Hündinnen (4-6 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Marcu de Fia

VV

2

Vendi Tüzarany

VV

3

Evolette von Bad-Box

VV

4

Alma 

VV

5

Cora Balazsvari

VV

6

Aida 

 

Show Class : Offene Klasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Karo Von Haus Mofli

SG

2

Kanu vom Leithawald

SG

3

Hano 

 

Show Class : Offene Klasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Brigitte Von Alle Farben

SG

2

Beky Von Alle Farben

SG

3

Narcy Von Haus Mofli

SG

4

Grace aus dem Schessburg

SG

5

A-Dara Goosfraba

SG

6

Alfa 

K

0

Troy Ermelleki Szepseg

K

0

Merci Zornig

 

Show Class : Veteranklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

V

1

Saddam Zornig

V

2

Hanno Von Baldur-Ro

 

Show Class : Veteranklasse Hundinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

V

1

Diana Zornig

 

Show Class : LSH Gebrauchshundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VA

1

Marius von Regina Pacis

VA

2

Quartz Von Der Blaro

V

1

Wasko vom Amur

V

2

Gunter Von Mafi Haus

V

3

Aras Vom Ostkarpatenwald

K

0

Adonis Vom Land des Stolzen Löwen

 

Show Class : LSH Gebrauchshundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

V

1

Xena Von Broos

V

2

Aquina Vom Land des Stolzen Löwen

K

0

Kendra Von Haus Corvinus

 

Show Class : LSH Junghundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Bardia Vom Land des Stolzen Löwen

 

Show Class : LSH Junghundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Marsa Topolovnicka

SG

2

Tara Wolf Lake

 

Show Class : LSH Jugendklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Bruce von der Blaro

SG

2

Quatroo Vac-Vagvölgyi

SG

3

Yonas Von Der Blaro

SG

4

Salarno Von Haus Corvinus

SG

5

Xamp Vom Quelleweg

SG

6

Inar Big Whirlwind

 

Show Class : LSH Jugendklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Gemma-Gini von Schnitzerteam

SG

2

Izolda von neu Garmond

SG

3

Xenya Von Haus Corvinus

SG

4

Toscka vom Haus Milesevac

SG

5

Hamita Vom Paluyak

SG

6

Xilenya Von Haus Corvinus

SG

7

Henka von Bellissimo (H)

SG

8

Xinthya Von Haus Corvinus

K

0

Bella von der Blaro

K

0

Ixy in Regnum Marianum

 

Show Class : LSH NW Klasse Hündinnen (9-12 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Ada Nordlichtlilien

VV

2

Xissie vom Amur

VV

3

Krystal Westback

 

Show Class : LSH NW Klasse Rüden (6-9- Mon.) — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Eros von Wento Lana

VV

2

Black Von Haus Corvinus

VV

3

Celline von Bad-Box

 

Show Class : LSH NW Klasse Hündinnen (6-9 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Gina Crisandre von Vlasa

VV

2

Emma von Wento Lana

VV

4

Chloe Von Haus Corvinus

VV

5

Zanna Von Haus Corvinus

K

0

Choco Von Haus Corvinus

 

Show Class : LSH NW Klasse Rüden (4-6 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Falko von Wento Lana

VV

2

Enzo von der Blaro

VV

3

Franko von Wento Lana

VV

4

Egeu Von Haus Corvinus

K

0

Dallas Von Haus Corvinus

 

Show Class : LSH NW Klasse Hündinnen (4-6 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

VV

1

Frida von Wento Lana

VV

2

Erra von Bad-Box

VV

3

Fraya Von Haus Corvinus

VV

4

Elektra von der Blaro

VV

5

Elita von der Blaro

VV

6

Easy von Bad-Box

 

Show Class : LSH-Offene Klasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Sam Von Der Blaro

 

Show Class : LSH-Offene Klasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger

Pred

Place

Name

Parents

SG

1

Ruby Von Der Blaro

 

 

 

 

 

HELMUT BUSS – SV, Germania,

LUCIANO MUSOLINO, Presedinte SAS, Italia

AGATINO CORVAIA, SAS, Italia

14 – 16 octombrie 2011, Brasov

Atentatori pentru Campionat: Mitica Moldovan & Such Ferencz

Atentator pentru Selectie: Ovidiu Suculiuc

Trasator de Urma pentru IPO: Ovidiu Suculiuc

 

Campionatul National de Lucru 2011

IPO I

INVINGATOR CLUB – 256 PUNCTE (A85, B89, C82) Urmel vom Koniqsbrug, ciobanesc german, femela, dn: 31.05.2008,  IPO I,  crescator : Andreas Schilling,  proprietar & conductor: Letca Adrian, Brasov

IPO III

CAMPION NATIONAL – 259 PUNCTE (A80, B87, C92) Hansa Stress, ciobanesc german, femela, dn: 17.01.2005,  proprietar & conductor: Letca Adrian, Brasov.

 BH

 INVINGATOR CLUB 55 PUNCTE –  Sindy v Tuni, ciobanesc german, femela, dn: 20.11.2009, Crescator: Tuncay Resit , Proprietar: Kursad Aras, Istanbul, Turcia, instructor & conductor: Dumitru Moldovan, Bucuresti. 

56 PUNCTE Waldo Stress, ciobanesc german, mascul,  data nasterii: 02.11.2009, crescator: Daraban B. & Ciora Calin, proprietar & conductor I. Bogdan Chirovan., Sf. Gheorghe, Covasna.

55 PUNCTE Scarllet de Brissard, schnauzer urias, Femela, Data nasterii: 02.02.2010, Crescator: Bengescu Bellu Ciprian, Propietar: Spineanu Gabriela, Instructor & Conductor: Fetter Cristian, Scoala dresaj: Academia Canina.

55 PUNCTE Loire von Hunnoterra, dobermann, femela, data nasterii: 14.06.2010, Crescator: Lodi Istvan, Propietar: Daniela Catanescu & Florin Craciun, Conductor: Florin Craciun.

55 PUNCTE Bessy ze Zacpalova chovu, ciobanesc german, femela, dn: 15.02.2010, crescator: Zacpal Frantisek, proprietar: Caner Kuzman, Bursa, Turcia, instructor & conductor: Dumitru Moldovan, Bucuresti. 

54 PUNCTE Arno vom Hundenberg, ciobanesc german, mascul, dn: 01 09 2010, crescator: Flamand Adrian, proprietar: Gheorghe Alexandru, Bucureti,  conductor: Letca Adrian, Brasov.

 

Campionatul National de Crestere 2011

 Ciobanesc german cu par lung, aspru

4 – 6 luni – Clasa Mini-Baby – Masculi

FOARTE PROMITATOR Thorhaus Pit,  Data nasterii: 20.04.2011, Tatal: Arko zur Silbernen Tanne, Mama: Thorhaus Joly, Crescator: Tudor Ionescu, Propietar: Laurentiu Caliman, Brasov.

 4 – 6 luni – Clasa Mini-Baby – Femele

FOARTE PROMITATOR Fina, COR: in asteptare, Data nasterii: 12.06.2011, Tatal: Choco v. Hutweide, Mama: Rolland Beky, Crescator: Balint Arpad Oliver, Propietar: Erzse Elod & Kiss Emoke, Sfantu Gheorghe.

9 – 12 luni – Clasa Pui  –  Femele

PROMITATOR  Debra v Haus Emy, Data nasterii: 12.12.2010, Tatal: Borneo Von Royal-Rapid, Mama: Gescha Von Der Urbrecke, Crescator: Grigore emilian, Propietar: Giurea Ionut Laurentiu, Ploiesti.

FOARTE PROMITATOR Cora Nızza Hund, Data nasterii: 21.01.2011, Tatal: Vulcano del Colle Guasco, Mama: Maia de Astoria, Crescator: Surdu Nicolae, Propietar: Surdu Nicolae, Brateiu, Sibiu.

18 – 24 luni – Clasa Tineret – Femele

BINE Feherhazi Abygel, Data nasterii: 08.02.2010, Tatal: Original v Haus Christa, Mama: Xiara v Haus Christa, Crescator: Bakos Karoly, Propietar: Kyrtuly Istvan, SF Gheorghe.

> 24 luni, fara Examen de Lucru – Clasa Speciala – Femele

BINE Odett vom Eclipse, Data nasterii: 10-09-2009, Tatal: Saky van Pavora , Mama: Evita vom Eclipse, Crescator: Erzse Elod, Propietar: Erzse Elod,  Sf.Gheorghe.

BINE  Oxie Vom Eclipse,  Data nasterii: 10.09.2009, Tatal: Saky Van Pavora, Mama: Evita Vom Eclipse, Crescator: Erzse Előd, Propietar: Erzse Előd, Sf.Gheorghe

> 24 luni, fara Examen de Lucru – Clasa Speciala – Masculi

BINE Gino Von Haus Godra, Data nasterii: 01.09.2009, Tatal: Saky Van Pavora, Mama: Raisa Von Schalcris, Crescator: Godra Attila, Propietar: Nagy Istvan, Targu Secuiesc.

 

Ciobanesc german cu par aspru

4 – 6 luni – Clasa Mini-Baby – Femele 

FOART PROMITATOR 1 Hila del Valio,  dn: 01.05.2011, tatal: Arok Wilhelmswarte, mama: Romano Gina, crescator & proprietar: Dinu Valentin, Gaesti.

FOART PROMITATOR 2 Jola v Danienthal, Data nasterii: 04/28/11, Tatal: Heavy v Arlett, Mama: India v Arlett, Crescator & Propietar: Bucur Victor, Ploiesti.

FOART PROMITATOR 3  Giada, Data nasterii: 14.06.2011, Tatal: Saky van pavora, Mama: Dina, Crescator & Propietar: balint arpad oliver, Miercurea Ciuc.

4 – 6 luni – Clasa Mini-Baby – Masculi

FOART PROMITATOR 1 Hassan v Haus Selia, data nasterii: 16.04.2011, tatal: Primus dele Colonne d’Ercole, mama: Telma v Haus Selia , crescator & proprietar: Giovanni Zingale, Timisoara.

FOART PROMITATOR 2 Hanno del Valio, dn: 01.05.2011, tatal: Arok Wilhelmswarte, mama: Romano Gina, crescator & proprietar: Dinu Valentin, Gaesti.

FOART PROMITATOR 3 Silvestris Smit,  Data nasterii: 21.04.2011, Tatal: Kayo Haus Mofli, Mama: Silvestris Xana, Crescator: Silviub Stoica, Propietar: Ilie Laurean, Aninoasa, Dambovita.

6 – 9 luni – Clasa Baby – Femele

FOART PROMITATOR 1 China Nizza Hund, Data nasterii: 21.01.2011, Tatal: Vulcano del Colle Guasco, Mama: Maia de Astoria, Crescator: Surdu Nicolae, Propietar: Surdu Nicolae, Brateiu, Sibiu.

FOART PROMITATOR 2 Silvestris Quina, dn 11.02.2011, Tatal: Digger v. Elzmundungsraum, Mama: Bellady van Contra, crescator si proprietar Silviu Stoica.

FOART PROMITATOR 3 Cola 2 v Haus Mofli, Data nasterii: 24.03.2011, Tatal: Sony dei Colli Storici, Mama: Kike v Haus Mofli, Crescator: Moflic Ion & Sirbu Cristina, Propietar: Moflic Ion, CONSTANTA.

6 – 9 luni – Clasa Baby – Masculi

FOART PROMITATOR 1 Silvestris Quartz, dn 11.02.2011, Tatal: Digger v. Elzmundungsraum, Mama: Bellady van Contra, crescator Silviu Stoica, proprietar Stoica Mihai.

FOART PROMITATOR 2 Silvestris Quando, dn 11.02.2011, Tatal: Digger v. Elzmundungsraum, Mama: Bellady van Contra, crescator si proprietar Silviu Stoica.

FOART PROMITATOR 3 Arko v Haus Mofli, data nasterii: 28.01.2011, Tatal: Cronos d Ulmental, Mama: Diana v Haus Mofli, Crescator: Sirbu Cristina & Moflic Ion, Propietar: Moflic Ion & Negreanu C., Constanta.

9 – 12 luni – Clasa Pui  –  Femele

FOART PROMITATOR 1 Romano Margot, dn: 15.01.2011, Tatal: Axel Dacicus, Mama: Romano Chanel, Crescator: Sorin Dragomir, Proprietar: Lazar Nicolae Liviu, Bucurestı.

FOART PROMITATOR 2 Areea v Pavora, Data nasterii: 06.11.2010, Tatal: 2VA1-Vegas du Haut Mansard, Mama: Daggy Van Pavora, Crescator: Pavel Gheorghe, Propietar: Nita Razvan Nicolae, Pascani.

FOART PROMITATOR 3 Romano Marambra, dn: 15.01.2011, Tatal: Axel Dacicus, Mama: Romano Chanel, Crescator: Sorin Dragomir, Proprietar: Tudora Bogdan, Bucurestı.

9 – 12 luni – Clasa Pui  –  Masculi

FOART PROMITATOR 1 Aggas v Pavora, Data nasterii: 06.11.2010 , Tatal: 2VA1-Vegas du Haut Mansard, Mama: Daggy Van Pavora, Crescator: Pavel Gheorghe, Propietar: Nita Razvan Nicolae, Pascani.

FOART PROMITATOR 2 Bojan v Santinel,  dn: 30.11.2010, tatal: Arko zur Silbernen Tanne, mama: Gindy v Pavora, crescator & proprietar: Dragne Dan, Craiova.

FOART PROMITATOR 3 Aiko v Pavora, Data nasterii: 06.11.2010 , Tatal: 2VA1-Vegas du Haut Mansard, Mama: Daggy Van Pavora, Crescator: Pavel Gheorghe, Propietar: Nita Razvan Nicolae, Pascani.

12 – 18 luni – Clasa Juniori  –  Femele

FOART BINE 1  – CAMPION NATIONAL DE JUNIORI Enya v Haus Edmond, Data nasterii: 25.07.2011, HD-fast normal, ED –normal, ADN: Gepruft, Tatal: Paul vom Bierstadter Hof, Mama: Sitta van Pavora, Crescator & Propietar: Edmond Stecyk, IASI.

FOART BINE 2  Pryscilla vom Eclipse, Data nasterii: 01-05-2010, Tatal: Saky van Pavora, Mama: Maja vom Eclipse, Crescator: Erzse Elod, Propietar: Erzse Elod , Sf.Gheorghe.

 FOART BINE 3  Tera Von Mafi Haus, dn:18.04.2010, HD-NORMAL, ED-BENFUND NOCH ZUGELASSEN, ADN-SV, BH,  Tata : Ulk Von Uferwald, Mama : Romano Goda, Crescator si Proprietar : Marian Alin, Ilia, Deva.

12 – 18 luni – Clasa Juniori  –  Masculi

 FOART BINE 1 – CAMPION NATIONAL DE JUNIORI  Yalk di Casa Beggiato, Data nasterii: 21.06.2010, Tatal: Vegas Haut Mansard, Mama: Wenke di Casa Beggiato, Crescator: Beggiato Stefano, Propietar: Auneanu Stefan & Toma Lucian, Pitesti.

FOARTE BINE 2 Ermelleki Szepseg Conte, Data nasterii: 10.09.2010, Tatal: oran v Zenteiche, Mama: Ermelleki Szepseg Carla, Crescator: Guba Sandor, Propietar: Harand Alin , Adresa: Radauti,str. Volovatului .nr.74B, jud. Suceava

 FOARTE BINE  3  Bosco de Domus Didacus , Data nasterii: 10.06.2010, Tatal: Vegas Du Haut Mansard, Mama: Winnie von Arminius, Crescator: Diogo Sa Campos, Propietar: Banu Ramona, Ploiesti.

18 – 24 luni – Clasa Tineret – Femele

FOART BINE 1 – CAMPION NATIONAL DE TINERET  Shakir