Rezultate
atentatori:
Campionat: Marc Zillgitt, Germania & Nagy Lehel, Romania
Korung: Ovidiu Suculiuc, Romania
REZULTATE:Rezultate Campionat 2023
REZULTATE
Arbitru : Attila Grezsa- Ungaria
Atentatori: Bogdan Anicescu, Kulcsar Jozsef
REZULTATE:
CALIFICARE WUSV Sf. Gheorghe 2023
IGP 1
info | rezultat | ADMIS / RESPINS | |
1 | Suszter Ferenc Cody von Kalypso Land malisnois, mascul, dn:16.06.2020, COR A4128-20/015, t: Erkan Arkanis, m: Bambi v Erdhainer Land |
A 88 |
ADMIS |
B 88 |
|||
C 85 |
|||
tot.261 – CAL. BINE | |||
Pomohaci Constantin Bogdan M-Tasa v Haus Matyas malinois, Femela , DN: 10. 06.2020, COR A4212-20/015, T: A-Wolf, M: Golden Axek House Kennel |
A 86 |
RESPINS | |
B 87 |
|||
C 63 |
|||
tot. 236 |
IGP 2
nr. start |
info |
rezultat |
ADMIS / RESPINS |
1 |
Iulia Moldovan |
A |
ADMIS |
B |
|||
C |
|||
tot.263 – CAL.BINE |
|||
2 |
Nagy Nikoletta |
A |
ADMIS |
B |
|||
C |
|||
tot.262 – CAL. BINE |
IGP 3
info |
rezultat |
titlu |
ADMIS / RESPINS |
|
1 |
Francisc Sebastian Trenka |
A |
PROPUNERE CACIT |
ADMIS |
B |
||||
C |
||||
tot.275 CAL. F.B. |
||||
2 |
Kocsis Attila |
A |
– |
ADMIS |
B |
||||
C |
||||
tot.269 CAL. BINE |
||||
3 |
Stefan Gelimachev |
A |
– |
ADMIS |
B |
||||
C |
||||
tot. 269 CAL.BINE |
||||
4 |
Mircea Razvan |
A |
– |
ADMIS |
B |
||||
C |
||||
tot.224 CAL. SUF. |
||||
Radics Zsolt |
A |
RESPINS |
||
B |
||||
C |
||||
tot.199 CAL. INSF. |
||||
Roman Valentin Dorin |
A |
DESCALIFICAT |
||
B |
||||
C DESCAL. |
||||
tot. |
||||
Cristian Borcanescu |
ABSENT |
|||
Mészáros Eszter |
ABSENT |
IBgH 2
info |
rezultat |
ADMIS / RESPINS |
Filip-Cristea Oprisan Welsh Corgi Pembroke, Mascul, |
93 CAL. FB |
ADMIS |
BH
info | rezultat | ADMIS/
RESPINS |
||
1 | Harand Alin Konig von Tau L – Sara Ciobanesc german, Femela DN: 25.01.2021, COR A 38844-21/166 T: Cosmin vom Leester- wasserfall M: Freya von blauwald |
A
57 |
ADMIS | |
B
FOARTE BINE |
||||
2 | Barcanescu Ioan Petrisor BIG SKY BEAR PROPER NEWFOUNDLAND, Mascul, dn: 01/06/2019, UKU.0425696 T. SYMOND NOVAYA SKAZKA S BEREGA DNEPRA, M. BIG SKY BEAR KINDLE AYUMI |
A
56 |
ADMIS | |
B
FOARTE BINE |
||||
3 | Costea Ana-Maria Aussiepride Rumor Has It Australian Shepherd, Femela, DN: 11.02.2021, COR A 408-21/342, T: Mcafee’s Draggin My Heart Around, M: Catori’s Turning Heads |
A
53 |
ADMIS | |
B
FOARTE BINE |
||||
4 | Ovidiu-Ioan Berbecaru Vision of Mind Gem Cane Corso, Mascul dn: 25.11.2020, RKF 6105792, t. Star Karuna Know How, m. Bardi Cardinale Iz Madridskogo Dvora |
A
53 |
ADMIS | |
B
FOARTE BINE |
||||
5 | Juganaru Ionut Korsa Ultra Ciobanesc Belgian Malinois, Femela, DN: 18.06.2021, COR A 4891-21/015, T: Fasther Duma’s, M: Korsa Tasha |
A
52 |
ADMIS | |
B FOARTE BINE | ||||
6 | Nicoară Sorin Igor Arcanis Chien de Berger Belge, Mascul, dn: 20.11.2020, COR A 4558-21/015, t.: Baryk Retrobelge, m: Fatima Arcanis |
A
50 |
ADMIS | |
B
FOARTE BINE |
||||
7 | Nicoară Sorin Kira Hause of Maya Rottweiler, Femela, dn: 30.09.2021, COR A 18973-22/147, t: Srecko Timit Tor, m: Rona Legend og Knez |
A
49 |
ADMIS | |
B
FOARTE BINE |
||||
8 | CIOBANU STEFAN ATHOS Chien de Berger Belge MALINOIS, Mascul, dn: 23.09.2020, COR A 4355-20/015, t: LASCO V SATANSBERG, m: ASANKA |
A
48 |
ADMIS | |
9 | DUMITRU MOLDOVAN JULIUS CANIS DAMORA CIOBANESC BELGIAN MALINOIS, Femela, DN: 06.07.2021, COR A 4918-21/015 t. FAROUK OF BRAVEHEART ORADIUM, m.JULIUS CANIS CAHARA |
A
45 |
ADMIS | |
B
FOARTE BINE |
||||
10 | Balas Viorel Vegas the Cruel Rottweiler, Mascul, DN: 11.09.2021, COR A 18456-21/147, T: Lex vom Rauberweg, M: Simba thc Cruel |
A
43 |
ADMIS | |
B
FOARTE BINE |
||||
Bogdan Pop Enea Gods of Hermannstadt Malinois, Mascul, dn: 22.03.2021, COR A 4825-21/015, T: Baku Gods of Hermannstadt, M: Amphetamine Malifox |
DESCALIFICAT
– EXEMPLAR AGRESIV |
|||
BORCANESCU CAMELIA AIKA CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 01.07.2020, COR A 37378-20/166 |
ABSENT | |||
Galina Konzova Lava ot Vitosha belgian shepherd malinois, Femela, dn: 06.03.2019, DN57667302, t: KAIDEN VAM `TVINZENHOF, m: CHILI OT DACHEVSKI |
retras | |||
Aleksandar Ivanov Vega ot Vitosha belgian shepherd malinois, Femela, dn: 26.05.2017, DN50256609, t: ZORO DELLA VALLE INCANTATA CGC, m: EVE OT VITOSHA II |
retras | |||
Tanasa Daniel Pearls of grant Clay, Chien de berger belge malinois, Mascul, dn: 19.08.2020, COR A4695-21/015, t: J’Ulsan De La Vallee De Luvry, m: L’Black Pearl Vom Hallimer Hof |
ABSENT |
COMPETITIE UTILITARA IGP – GAESTI, 30.04-01.05.2022
arbitru: SUSZTER FERENC
IGP 1
A 2, B-, C- RESPINS | POMOHACI CONSTANTIN BOGDAN & M-TASA VON HAUS MATYAS, CIOBANESC BELGIAN MALINOIS, FEMELA, DN: 10. 06. 2020 |
A 5, B-, C- RESPINS | IONUT A. TUDORAN & JULIUS CANIS BREGO, CIOBANESC BELGIAN MALINOIS, MASCUL, DN: 01.09.2015 |
IGP 2
A 85, B 90, C 90 TOT.265, BINE – ADMIS | BORCANESCU CRISTIAN & NEO FILKO MORAVA, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 16.03.2019 |
IGP 3
A 90, B 90, C 96 TOT.276 – FOARTE BINE – ADMIS | KOCSIS ATTILA & KAKO DE CANTO, MALINOIS, MASCUL, DN: 18.06.2018 |
A 15, B 90, C 80 TOT.185 – INS. RESPINS | MIRCEA RAZVAN & BAKU GODS OF HERMANNSTADT, MALINOIS, MASCUL, DN: 26.07.2016 |
A 65, B-, C- TOT.65 – INS. RESPINS | FLAVIUS – BOGDAN CHERASCU & WILD IRIS HANNAH, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 06.05.2017 |
A 22, B DESC., C, DESCALIFICAT | BORCANESCU CRISTIAN & ICER BOCA BOHEMIA, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 06.06.2018 |
A 80, B 88, C DESC. DESCALIFICAT | TRENKA FRANCISC SEBASTIAN & ANGRY FOX AMIDALA PADME, MALINOIS, FEMELA, DN: 31.10.2016 |
BH
ADMIS | RALUCA IONESCU OLEXX Z JIRKOVA DVORA, CIOBANESC GERMAN,MASCUL, DN: 02.04.2020 |
ADMIS | BORCANESCU CAMELIA AIKA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 01.07.2020 |
ADMIS | TUDOR NICOLAE-ERIK DON SZENBERG, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 03.01.2021 |
RESPINS | BORCANESCU CAMELIA ANIA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 01.07.2020 |
DESCALIFICAT | CABA BOGDAN ROMANO DAIMON, CIOBANESC GERMAN, MASCUL,DN: 16.09.2020 |
RESPINS | TUDOR ANA-MARIA AMANDA Z JIRKOVA DVORA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 25.01.2021 |
RESPINS | TATULEANU OVIDIU ROMANO DARMA, CIOBANESC GERMAN, FEMELA, DN: 16.09.2020 |
IBGH 1
82 – BINE ADMIS | MARIUS GHENU R’BUCK AUS DEM SCHESSBURG, CIOBANESC GERMAN, MASCUL, DN: 08.03.2020 |
IBGH 2
89 – BINE ADMIS | FILIP-CRISTEA OPRISAN BARKSVILLE DUMBLEDORE SKYWALKER, WELSH CORGI PEMBROKE, MASCUL, DN: 27/04/2020 |
ARBITRII:
RAPORT SELECTIE Ergebnisliste Ciugud, Alba
GRUP URMASI PAR LUNG
1.QUARTZ VON DER BLARO COR A 31044
GRUP CRESTERE PAR LUNG
1.VON DER BLARO
2.VON HAUS CORVINUS
GRUP CRESTERE PAR SCURT
1.VON HAUS MOFLI
Show Class : Gebrauchshundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VA |
2 |
Odin von Bischof Metzger |
|
|
V |
1 |
Ricco von Bad-Box |
|
|
V |
2 |
Arszlan Zornig |
|
|
V |
3 |
Remo in Regnum Marianum |
|
|
V |
4 |
Ninobaldur Von Vifor |
|
|
U |
1 |
Alexys vom Damjan Hof |
|
|
K |
0 |
Karim Von Haus Corvinus |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Gebrauchshundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VA |
1 |
Cellin vom Osterberger-Land |
|
|
VA |
2 |
Oma Von Vifor |
|
|
V |
1 |
Baci Yaman evinden |
|
|
V |
2 |
Tina vom Quelleweg |
|
|
V |
3 |
Eska Von Haus Mofli |
|
|
V |
4 |
Maya Zornig |
|
|
V |
5 |
Florence von Haus Huczmann |
|
|
K |
0 |
Oxa Von Haus Mofli |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Junghundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Dallas di Casa Pastori |
|
|
SG |
2 |
Zamp von Bad-Box |
|
|
SG |
3 |
Midas von Empiere |
|
|
SG |
4 |
Nadal Von Rednex |
|
|
SG |
5 |
Franko Von Haus Edmond |
|
|
G |
1 |
Brutus vom Alten Pfarrhof |
|
|
K |
0 |
Benko von Haus Ditrich |
|
|
K |
0 |
Ewo von Schnitzerteam |
|
|
K |
0 |
P-Asap di Casa Martin |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Junghundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Felicita von Schnitzerteam |
|
|
SG |
2 |
Babbels vom Osterberger-Land |
|
|
SG |
3 |
Zambia von Bad-Box |
|
|
SG |
4 |
Hera vom Storociuc |
|
|
SG |
5 |
Fahra Von Haus Edmond |
|
|
SG |
6 |
Ziena von Bad-Box |
|
|
SG |
7 |
Alisa vom Osterberger-Land |
|
|
SG |
8 |
Zara Augustus-Canis |
|
|
K |
0 |
Rena Von Mafi Haus |
|
|
K |
0 |
Xandra von Bad-Box |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Jugendklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Uberto vom Klostermoor |
|
|
SG |
2 |
Working v. Team Edelweiss |
|
|
SG |
3 |
Qnor Vac-Vagvölgyi |
|
|
SG |
4 |
Nadal Von Kronstadt Wald |
|
|
SG |
5 |
Sony von Vifor |
|
|
SG |
6 |
Hugo in Regnum Marianum |
|
|
SG |
7 |
Hector vom Paluyak |
|
|
G |
1 |
Odin de Eldorado |
|
|
K |
0 |
Dilan Zornig |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Jugendklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Xamba vom Osterberger-Tal |
|
|
SG |
2 |
Alma |
|
|
SG |
3 |
Xena vom Quelleweg |
|
|
SG |
4 |
Herta von neu Garmond |
|
|
SG |
5 |
Shaba Vac-Vagvölgyi |
|
|
SG |
6 |
Elinor Zornig |
|
|
SG |
7 |
Tera Von Haus Mofli |
|
|
SG |
8 |
Sandy Von Mafi Haus |
|
|
SG |
9 |
Zafira in Regnum Marianum |
|
|
SG |
10 |
Deborah Vom Haus Barder |
|
|
SG |
11 |
Sienna Von Haus Corvinus |
|
|
SG |
12 |
Kelly von Baldur |
|
|
SG |
13 |
Nely von Empiere |
|
|
U |
999 |
Donna von der Baland |
|
|
K |
0 |
Cappy von Schnitzerteam |
|
|
K |
0 |
Ghina von Rijhoff |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Nachwuchsklasse Rüden (9-12 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
Axel vom der Warallya |
|
|
VV |
2 |
Bruno Von Geramis |
|
|
VV |
3 |
Fargo Zornig |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Nachwuchsklasse Hündinnen (9-12 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
Veka vom Damjan Hof |
|
|
VV |
2 |
Grace Zornig |
|
|
VV |
4 |
Inka von Schnitzerteam |
|
|
VV |
5 |
Jura Von Haus Edmond |
|
|
VV |
6 |
Kimberly II van Contra |
|
|
VV |
7 |
Gina Casa Vlad |
|
|
VV |
7 |
India von Schnitzerteam |
|
|
K |
0 |
Jamaica von Rowindberg |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Nachwuchsklasse Rüden (6-9 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
Cally Von Alle Farben |
|
|
VV |
2 |
Delon von Bad-Box |
|
|
VV |
3 |
Clever de Casa Petrescu |
|
|
VV |
4 |
Unzo Von Mafi Haus |
|
|
VV |
5 |
Enzo de Panait |
|
|
VV |
6 |
Bax von Bad-Box |
|
|
VV |
7 |
Ziko von Baldur |
|
|
VV |
8 |
Luchy Luciano Von Haus Selia |
|
|
VV |
9 |
Benno von Bad-Box |
|
|
VE |
1 |
Bad von Bad-Box |
|
|
VE |
2 |
Boss von Bad-Box |
|
|
K |
0 |
Dax Giosu |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Nachwuchsklasse Hündinnen (6-9 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
Donna von Bad-Box |
|
|
VV |
2 |
Bora Matravölgyi |
|
|
VV |
3 |
Umma Von Mafi Haus |
|
|
VV |
4 |
Unna Von Mafi Haus |
|
|
VV |
5 |
Aischa vom Haus Wildprincess |
|
|
VV |
6 |
Uka Von Mafi Haus |
|
|
VV |
7 |
Urma Von Mafi Haus |
|
|
VV |
8 |
Violeta von Haus Stoica |
|
|
VV |
9 |
Ryna Fortuna Haus |
|
|
VV |
10 |
Bianka von Bad-Box |
|
|
VV |
11 |
Voleika de Craiova Maxima |
|
|
VV |
12 |
Luna von Haus Selia |
|
|
VV |
12 |
Bella vom Biantony |
|
|
VV |
13 |
Victoria von Haus Stoica |
|
|
VV |
14 |
Ema de Panait |
|
|
VV |
15 |
Ulme Tüzarany |
|
|
VV |
16 |
Diana vom Damjan Hof |
|
|
VV |
17 |
Xena von Hause Harand |
|
|
VV |
18 |
Darcy Hajdusag Öre |
|
|
VV |
19 |
Zellina vom Altenberger Land |
|
|
K |
0 |
Diva von Bad-Box |
|
|
K |
0 |
Beka |
|
|
K |
0 |
Perla vom Empiere |
|
|
K |
0 |
Ianka vom Osterberger-Land |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Nachwuchsklasse Rüden (4-6 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
A-Siry von der Baland |
|
|
VV |
2 |
Colt |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Nachwuchsklasse Hündinnen (4-6 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
Marcu de Fia |
|
|
VV |
2 |
Vendi Tüzarany |
|
|
VV |
3 |
Evolette von Bad-Box |
|
|
VV |
4 |
Alma |
|
|
VV |
5 |
Cora Balazsvari |
|
|
VV |
6 |
Aida |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Offene Klasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Karo Von Haus Mofli |
|
|
SG |
2 |
Kanu vom Leithawald |
|
|
SG |
3 |
Hano |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Offene Klasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Brigitte Von Alle Farben |
|
|
SG |
2 |
Beky Von Alle Farben |
|
|
SG |
3 |
Narcy Von Haus Mofli |
|
|
SG |
4 |
Grace aus dem Schessburg |
|
|
SG |
5 |
A-Dara Goosfraba |
|
|
SG |
6 |
Alfa |
|
|
K |
0 |
Troy Ermelleki Szepseg |
|
|
K |
0 |
Merci Zornig |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Veteranklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
V |
1 |
Saddam Zornig |
|
|
V |
2 |
Hanno Von Baldur-Ro |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : Veteranklasse Hundinnen — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
V |
1 |
Diana Zornig |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH Gebrauchshundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VA |
1 |
Marius von Regina Pacis |
|
|
VA |
2 |
Quartz Von Der Blaro |
|
|
V |
1 |
Wasko vom Amur |
|
|
V |
2 |
Gunter Von Mafi Haus |
|
|
V |
3 |
Aras Vom Ostkarpatenwald |
|
|
K |
0 |
Adonis Vom Land des Stolzen Löwen |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH Gebrauchshundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
V |
1 |
Xena Von Broos |
|
|
V |
2 |
Aquina Vom Land des Stolzen Löwen |
|
|
K |
0 |
Kendra Von Haus Corvinus |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH Junghundklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Bardia Vom Land des Stolzen Löwen |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH Junghundklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Marsa Topolovnicka |
|
|
SG |
2 |
Tara Wolf Lake |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH Jugendklasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Bruce von der Blaro |
|
|
SG |
2 |
Quatroo Vac-Vagvölgyi |
|
|
SG |
3 |
Yonas Von Der Blaro |
|
|
SG |
4 |
Salarno Von Haus Corvinus |
|
|
SG |
5 |
Xamp Vom Quelleweg |
|
|
SG |
6 |
Inar Big Whirlwind |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH Jugendklasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Gemma-Gini von Schnitzerteam |
|
|
SG |
2 |
Izolda von neu Garmond |
|
|
SG |
3 |
Xenya Von Haus Corvinus |
|
|
SG |
4 |
Toscka vom Haus Milesevac |
|
|
SG |
5 |
Hamita Vom Paluyak |
|
|
SG |
6 |
Xilenya Von Haus Corvinus |
|
|
SG |
7 |
Henka von Bellissimo (H) |
|
|
SG |
8 |
Xinthya Von Haus Corvinus |
|
|
K |
0 |
Bella von der Blaro |
|
|
K |
0 |
Ixy in Regnum Marianum |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH NW Klasse Hündinnen (9-12 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
Ada Nordlichtlilien |
|
|
VV |
2 |
Xissie vom Amur |
|
|
VV |
3 |
Krystal Westback |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH NW Klasse Rüden (6-9- Mon.) — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
Eros von Wento Lana |
|
|
VV |
2 |
Black Von Haus Corvinus |
|
|
VV |
3 |
Celline von Bad-Box |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH NW Klasse Hündinnen (6-9 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
Gina Crisandre von Vlasa |
|
|
VV |
2 |
Emma von Wento Lana |
|
|
VV |
4 |
Chloe Von Haus Corvinus |
|
|
VV |
5 |
Zanna Von Haus Corvinus |
|
|
K |
0 |
Choco Von Haus Corvinus |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH NW Klasse Rüden (4-6 Mon.) — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
Falko von Wento Lana |
|
|
VV |
2 |
Enzo von der Blaro |
|
|
VV |
3 |
Franko von Wento Lana |
|
|
VV |
4 |
Egeu Von Haus Corvinus |
|
|
K |
0 |
Dallas Von Haus Corvinus |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH NW Klasse Hündinnen (4-6 Mon.) — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
VV |
1 |
Frida von Wento Lana |
|
|
VV |
2 |
Erra von Bad-Box |
|
|
VV |
3 |
Fraya Von Haus Corvinus |
|
|
VV |
4 |
Elektra von der Blaro |
|
|
VV |
5 |
Elita von der Blaro |
|
|
VV |
6 |
Easy von Bad-Box |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH-Offene Klasse Rüden — Judged by : Heinz Schereer |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Sam Von Der Blaro |
|
|
|
|
|
|
|
Show Class : LSH-Offene Klasse Hündinnen — Judged by : Uwe Sprenger |
||||
Pred |
Place |
Name |
Parents |
|
SG |
1 |
Ruby Von Der Blaro |
|
HELMUT BUSS – SV, Germania,
LUCIANO MUSOLINO, Presedinte SAS, Italia
AGATINO CORVAIA, SAS, Italia
14 – 16 octombrie 2011, Brasov
Atentatori pentru Campionat: Mitica Moldovan & Such Ferencz
Atentator pentru Selectie: Ovidiu Suculiuc
Trasator de Urma pentru IPO: Ovidiu Suculiuc
Campionatul National de Lucru 2011
IPO I
INVINGATOR CLUB – 256 PUNCTE (A85, B89, C82) Urmel vom Koniqsbrug, ciobanesc german, femela, dn: 31.05.2008, IPO I, crescator : Andreas Schilling, proprietar & conductor: Letca Adrian, Brasov
IPO III
CAMPION NATIONAL – 259 PUNCTE (A80, B87, C92) Hansa Stress, ciobanesc german, femela, dn: 17.01.2005, proprietar & conductor: Letca Adrian, Brasov.
BH
INVINGATOR CLUB 55 PUNCTE – Sindy v Tuni, ciobanesc german, femela, dn: 20.11.2009, Crescator: Tuncay Resit , Proprietar: Kursad Aras, Istanbul, Turcia, instructor & conductor: Dumitru Moldovan, Bucuresti.
56 PUNCTE Waldo Stress, ciobanesc german, mascul, data nasterii: 02.11.2009, crescator: Daraban B. & Ciora Calin, proprietar & conductor I. Bogdan Chirovan., Sf. Gheorghe, Covasna.
55 PUNCTE Scarllet de Brissard, schnauzer urias, Femela, Data nasterii: 02.02.2010, Crescator: Bengescu Bellu Ciprian, Propietar: Spineanu Gabriela, Instructor & Conductor: Fetter Cristian, Scoala dresaj: Academia Canina.
55 PUNCTE Loire von Hunnoterra, dobermann, femela, data nasterii: 14.06.2010, Crescator: Lodi Istvan, Propietar: Daniela Catanescu & Florin Craciun, Conductor: Florin Craciun.
55 PUNCTE Bessy ze Zacpalova chovu, ciobanesc german, femela, dn: 15.02.2010, crescator: Zacpal Frantisek, proprietar: Caner Kuzman, Bursa, Turcia, instructor & conductor: Dumitru Moldovan, Bucuresti.
54 PUNCTE Arno vom Hundenberg, ciobanesc german, mascul, dn: 01 09 2010, crescator: Flamand Adrian, proprietar: Gheorghe Alexandru, Bucureti, conductor: Letca Adrian, Brasov.
Campionatul National de Crestere 2011
Ciobanesc german cu par lung, aspru
4 – 6 luni – Clasa Mini-Baby – Masculi
FOARTE PROMITATOR Thorhaus Pit, Data nasterii: 20.04.2011, Tatal: Arko zur Silbernen Tanne, Mama: Thorhaus Joly, Crescator: Tudor Ionescu, Propietar: Laurentiu Caliman, Brasov.
4 – 6 luni – Clasa Mini-Baby – Femele
FOARTE PROMITATOR Fina, COR: in asteptare, Data nasterii: 12.06.2011, Tatal: Choco v. Hutweide, Mama: Rolland Beky, Crescator: Balint Arpad Oliver, Propietar: Erzse Elod & Kiss Emoke, Sfantu Gheorghe.
9 – 12 luni – Clasa Pui – Femele
PROMITATOR Debra v Haus Emy, Data nasterii: 12.12.2010, Tatal: Borneo Von Royal-Rapid, Mama: Gescha Von Der Urbrecke, Crescator: Grigore emilian, Propietar: Giurea Ionut Laurentiu, Ploiesti.
FOARTE PROMITATOR Cora Nızza Hund, Data nasterii: 21.01.2011, Tatal: Vulcano del Colle Guasco, Mama: Maia de Astoria, Crescator: Surdu Nicolae, Propietar: Surdu Nicolae, Brateiu, Sibiu.
18 – 24 luni – Clasa Tineret – Femele
BINE Feherhazi Abygel, Data nasterii: 08.02.2010, Tatal: Original v Haus Christa, Mama: Xiara v Haus Christa, Crescator: Bakos Karoly, Propietar: Kyrtuly Istvan, SF Gheorghe.
> 24 luni, fara Examen de Lucru – Clasa Speciala – Femele
BINE Odett vom Eclipse, Data nasterii: 10-09-2009, Tatal: Saky van Pavora , Mama: Evita vom Eclipse, Crescator: Erzse Elod, Propietar: Erzse Elod, Sf.Gheorghe.
BINE Oxie Vom Eclipse, Data nasterii: 10.09.2009, Tatal: Saky Van Pavora, Mama: Evita Vom Eclipse, Crescator: Erzse Előd, Propietar: Erzse Előd, Sf.Gheorghe
> 24 luni, fara Examen de Lucru – Clasa Speciala – Masculi
BINE Gino Von Haus Godra, Data nasterii: 01.09.2009, Tatal: Saky Van Pavora, Mama: Raisa Von Schalcris, Crescator: Godra Attila, Propietar: Nagy Istvan, Targu Secuiesc.
Ciobanesc german cu par aspru
4 – 6 luni – Clasa Mini-Baby – Femele
FOART PROMITATOR 1 Hila del Valio, dn: 01.05.2011, tatal: Arok Wilhelmswarte, mama: Romano Gina, crescator & proprietar: Dinu Valentin, Gaesti.
FOART PROMITATOR 2 Jola v Danienthal, Data nasterii: 04/28/11, Tatal: Heavy v Arlett, Mama: India v Arlett, Crescator & Propietar: Bucur Victor, Ploiesti.
FOART PROMITATOR 3 Giada, Data nasterii: 14.06.2011, Tatal: Saky van pavora, Mama: Dina, Crescator & Propietar: balint arpad oliver, Miercurea Ciuc.
4 – 6 luni – Clasa Mini-Baby – Masculi
FOART PROMITATOR 1 Hassan v Haus Selia, data nasterii: 16.04.2011, tatal: Primus dele Colonne d’Ercole, mama: Telma v Haus Selia , crescator & proprietar: Giovanni Zingale, Timisoara.
FOART PROMITATOR 2 Hanno del Valio, dn: 01.05.2011, tatal: Arok Wilhelmswarte, mama: Romano Gina, crescator & proprietar: Dinu Valentin, Gaesti.
FOART PROMITATOR 3 Silvestris Smit, Data nasterii: 21.04.2011, Tatal: Kayo Haus Mofli, Mama: Silvestris Xana, Crescator: Silviub Stoica, Propietar: Ilie Laurean, Aninoasa, Dambovita.
6 – 9 luni – Clasa Baby – Femele
FOART PROMITATOR 1 China Nizza Hund, Data nasterii: 21.01.2011, Tatal: Vulcano del Colle Guasco, Mama: Maia de Astoria, Crescator: Surdu Nicolae, Propietar: Surdu Nicolae, Brateiu, Sibiu.
FOART PROMITATOR 2 Silvestris Quina, dn 11.02.2011, Tatal: Digger v. Elzmundungsraum, Mama: Bellady van Contra, crescator si proprietar Silviu Stoica.
FOART PROMITATOR 3 Cola 2 v Haus Mofli, Data nasterii: 24.03.2011, Tatal: Sony dei Colli Storici, Mama: Kike v Haus Mofli, Crescator: Moflic Ion & Sirbu Cristina, Propietar: Moflic Ion, CONSTANTA.
6 – 9 luni – Clasa Baby – Masculi
FOART PROMITATOR 1 Silvestris Quartz, dn 11.02.2011, Tatal: Digger v. Elzmundungsraum, Mama: Bellady van Contra, crescator Silviu Stoica, proprietar Stoica Mihai.
FOART PROMITATOR 2 Silvestris Quando, dn 11.02.2011, Tatal: Digger v. Elzmundungsraum, Mama: Bellady van Contra, crescator si proprietar Silviu Stoica.
FOART PROMITATOR 3 Arko v Haus Mofli, data nasterii: 28.01.2011, Tatal: Cronos d Ulmental, Mama: Diana v Haus Mofli, Crescator: Sirbu Cristina & Moflic Ion, Propietar: Moflic Ion & Negreanu C., Constanta.
9 – 12 luni – Clasa Pui – Femele
FOART PROMITATOR 1 Romano Margot, dn: 15.01.2011, Tatal: Axel Dacicus, Mama: Romano Chanel, Crescator: Sorin Dragomir, Proprietar: Lazar Nicolae Liviu, Bucurestı.
FOART PROMITATOR 2 Areea v Pavora, Data nasterii: 06.11.2010, Tatal: 2VA1-Vegas du Haut Mansard, Mama: Daggy Van Pavora, Crescator: Pavel Gheorghe, Propietar: Nita Razvan Nicolae, Pascani.
FOART PROMITATOR 3 Romano Marambra, dn: 15.01.2011, Tatal: Axel Dacicus, Mama: Romano Chanel, Crescator: Sorin Dragomir, Proprietar: Tudora Bogdan, Bucurestı.
9 – 12 luni – Clasa Pui – Masculi
FOART PROMITATOR 1 Aggas v Pavora, Data nasterii: 06.11.2010 , Tatal: 2VA1-Vegas du Haut Mansard, Mama: Daggy Van Pavora, Crescator: Pavel Gheorghe, Propietar: Nita Razvan Nicolae, Pascani.
FOART PROMITATOR 2 Bojan v Santinel, dn: 30.11.2010, tatal: Arko zur Silbernen Tanne, mama: Gindy v Pavora, crescator & proprietar: Dragne Dan, Craiova.
FOART PROMITATOR 3 Aiko v Pavora, Data nasterii: 06.11.2010 , Tatal: 2VA1-Vegas du Haut Mansard, Mama: Daggy Van Pavora, Crescator: Pavel Gheorghe, Propietar: Nita Razvan Nicolae, Pascani.
12 – 18 luni – Clasa Juniori – Femele
FOART BINE 1 – CAMPION NATIONAL DE JUNIORI Enya v Haus Edmond, Data nasterii: 25.07.2011, HD-fast normal, ED –normal, ADN: Gepruft, Tatal: Paul vom Bierstadter Hof, Mama: Sitta van Pavora, Crescator & Propietar: Edmond Stecyk, IASI.
FOART BINE 2 Pryscilla vom Eclipse, Data nasterii: 01-05-2010, Tatal: Saky van Pavora, Mama: Maja vom Eclipse, Crescator: Erzse Elod, Propietar: Erzse Elod , Sf.Gheorghe.
FOART BINE 3 Tera Von Mafi Haus, dn:18.04.2010, HD-NORMAL, ED-BENFUND NOCH ZUGELASSEN, ADN-SV, BH, Tata : Ulk Von Uferwald, Mama : Romano Goda, Crescator si Proprietar : Marian Alin, Ilia, Deva.
12 – 18 luni – Clasa Juniori – Masculi
FOART BINE 1 – CAMPION NATIONAL DE JUNIORI Yalk di Casa Beggiato, Data nasterii: 21.06.2010, Tatal: Vegas Haut Mansard, Mama: Wenke di Casa Beggiato, Crescator: Beggiato Stefano, Propietar: Auneanu Stefan & Toma Lucian, Pitesti.
FOARTE BINE 2 Ermelleki Szepseg Conte, Data nasterii: 10.09.2010, Tatal: oran v Zenteiche, Mama: Ermelleki Szepseg Carla, Crescator: Guba Sandor, Propietar: Harand Alin , Adresa: Radauti,str. Volovatului .nr.74B, jud. Suceava
FOARTE BINE 3 Bosco de Domus Didacus , Data nasterii: 10.06.2010, Tatal: Vegas Du Haut Mansard, Mama: Winnie von Arminius, Crescator: Diogo Sa Campos, Propietar: Banu Ramona, Ploiesti.
18 – 24 luni – Clasa Tineret – Femele
FOART BINE 1 – CAMPION NATIONAL DE TINERET Shakira V Mafi Haus, dn: 06.03.2010, HD-FAST NORMAL, ED-BENFUND NOCH ZUGELASSEN, DNA-SV, Tatal: Taison Black Tiger, Mama: Jeky Mafi Haus , Crescator: Marin Ildiko & Alin, Proprietar: Cazan Dorel, Orastie.
FOARTE BINE 2 Vuma del Sito Reale, data nasterii: 03.11.2009, tatal: Victor Westervenn, mama: Desy della Grande Valle, crescator: Francesco Schiattarellla, proprietar: Gionanni Zingale, Timisoara.
FOARTE BINE 3 Sindy v Tuni, dn: 20.11.2009, HD & ED a normal (ausland – TR.),Tatal: Erasmus v Erk, Mama: Oli v Tuni, Crescator: Tuncay Resit , Proprietar: Kursad Aras, Istanbul, Turcia.
18 – 24 luni – Clasa Tineret – Masculi
FOARTE BINE 1 – CAMPION NATIONAL DE TINERET Leon vom Schollweiher, dn: 07 Martie 2010, HD:a1 ED:a1, ADN gepruft, Tatal: Arex von der Wilhelmswarte, Mama: Fraya d’Ulmental, Crescator: Josef Haas, Propietar: David Calin, Cluj-Napoca.
FOARTE BINE 2 Ron v Haus Selia, data nasterii: 13.04.2010, tatal: Ron della Bocca del Vesuvio, mama: Perla v Haus Selia, crescator: Giovanni Zingale, proprietar: Alexandru Zelenyak, Timisoara.
> 24 luni, fara Examen de Lucru – Clasa Speciala – Femele
FOARTE BINE 1 Thorhaus Alyscha, Data nasterii: 17.05.2008 , Examen de displazie: “a”-normal(s.v.), Tatal: fred della torre dello sperone , Mama: thorhaus joly, Crescator: tudor ionescu, Propietar: aura & tudor ionescu, craiova.
FOARTE BINE 2 India v Danienthal, Data nasterii: 03/22/09, Microcip: 982000123227691 RO, Tatal: Bamderas du Domaine du Parc, Mama: Lissie du Val Calore, Crescator & Propietar: Bucur Victor, Ploiesti.
FOARTE BINE 3 Tina v Ursus, Data nasterii: 04/04/2006, Tatal: Iff Larchenhain , Mama: Gessie v Ursus, Crescator & Propietar: Bucur Victor, Ploiesti.
> 24 luni, fara Examen de Lucru – Clasa Speciala – Masculi
FOARTE BINE 1 Kayo v Haus Mofli , Data nasterii: 07.09.2008, Tatal: Fimo di Casa Parziale, Mama: Wanda v Haus Mofli, Crescator: I. Moflic, Propietar: Angela Tatiana Verbschi.
FOARE BINE 2 Lexus v Haus BUra, Data nasterii: 01.10.2009, Tatal: Moritz v Fichtenschlag, Mama: Sandy v Haus Bura, Crescator: Bura Mihail, Propietar: Surdu Nicolae & Bleoca Marius, Brateiu, Sibiu.
FOARE BINE 2 Volcano del Colle Guasco, dn: 20.05.2009, tatal: Levis Fossombrone, mama: Ica del Colle Guasco, crescator: Pianelli Michaele, proprietar: Cenuse Mircea.
6 ani – Clasa Veterani – Femele
I Evita vom Eclipse, dn: 06/02/2004, Tatal: Iff vom Larchenhein, Mama: Henny de Astoria, Crescator & Propietar: Erzse Elod, Sf. Gheorghe.
II Dia v Valtenberg, Data nasterii: 25.06.2005, SchH1, HD a2 ED a1, AND, Kkl.1, DNA GEPRUFT, tatal: Zamp v Thermodos, mama: Jette v Stieglerhof, Crescator: Sven Dittrich, Propietar: Ionescu Tudor & Mitroi Geri, Craiova.
> 6 ani – Clasa Veterani – Masculi
I Ulk Von Uferwald, C.O: 11286, Tat: 11286, Data nasterii: 28.07.2003, IPO 3, KKl1, HD: fast normal, ED: normal, DNA, Tatal: Tasko Von Uferwald, Mama: Romano Gataka, Crescator: Arhilei Claudiu, Proprietar: Marian Alin, Deva.
> 24 luni, Clasa Munca – Femele
EXCELENT 1 – CAMPION NATIONAL Romano Gina, dn: 01.04.2008, HD normal, ED normal, IPO 1, AND, DNA gpr., kkl I, tatal: Fimo di Casa Parziale, mama: Wendy d’Ulmental, crescator: Sorin Dragomir, proprietar: Valentin Dinu, Gaesti.
EXCELENT 2 – VICE-CAMPION NATIONAL Romano Princess, dn: 09.07.2008, BH, IPO2, And., HD: “a” ED: “a”, KKL I, Tatal: Pablo Degli Arvali, Mama: Sandy Della Valle Del Liri, Crescator: Sorin Dragomir, Proprietar: Bogdan Nitescu, Bucuresti.
EXCELENT 3 Gindy v Pavora, data nasterii: 20.10.2006, HD, ED, IPO II, tatal: Dux de Cuatro Flores, mama: Lissa Blue-Iris, crescator: Pavel Gheorghe, proprietar: Dragne Dan, Craiova.
> 24 luni, Clasa Munca – Masculi
EXCELENT RECOMANDAT – VA1 – CAMPION NATIONAL Ron della Bocca del Vesuvio, Data nasterii: 03/10/2007, IPO 3, HD NORMAL ED-0, KKL 1, ADN: GPR , Tatal: Xaro dei Monti della Laga, Mama: Ania della Bocca del Vesivio, Crescator & Propietar : Perillo Alfonsa, Italia.
EXCELENT 1 Hanno v Baldur Ro, Data nasterii: 01 06 2009, IPO 1, ED /HD A1, AND., KKL 1 SV, Tatal: Lancelot v Baldur Ro, Mama: Trust in my Eyes Dona, Crescator & Proprietar: Boros Nicolae, Baia Mare.
EXCELENT 2 Hannibal di Casa Sosy, Data nasterii: 10/06/2008, IPO 3, HD NORMAL ED -0, AND, KKL 1, ADN: GPR, Tatal: Xaro dei MOnti della Laga, Mama: Ostia degli Achei, Crescator & Proprietar: Paone Rosa, Italia.
EXCELENT 3 Arek d’Ulmental, dn: 29.12.2006, HD normal, ED normal, IPO 1, ADN: gpf, tatal: Vadim du Haut Mansard, mama: Gita od Svete Alare, crescator: Daniele Francioni, proprietar: Panait Bogdan, Mogosoaia, Ilfov.
Examen de Selectie:
KKL 2 pentru Dia v Valtenberg, Data nasterii: 25.06.2005, SchH1, HD a2 ED a1, AND, Kkl.1, DNA GEPRUFT, tatal: Zamp v Thermodos, mama: Jette v Stieglerhof, Crescator: Sven Dittrich, Propietar: Ionescu Tudor & Mitroi Geri, Craiova.
KKL 1 pentru Gindy v Pavora, data nasterii: 20.10.2006, HD, ED, IPO II, tatal: Dux de Cuatro Flores, mama: Lissa Blue-Iris, crescator: Pavel Gheorghe, proprietar: Dragne Dan, Craiova.
KKL 1 pentru Wallace von house Bura, BH, AND, IPO.1, ED-NORMAL HD-FAST NORMAL, DNA-GEPRUFT, tatal: Ritmo v Arlett, mama: Lisa v Poxdorfer- Tannenhof, crescator: Bura M. Attila, proprietar: Tanase Gheorghe.
Grup de Urmasi:
Arko zur Silbernen Tanne, dn: 25.10.2004, SchH 3, HD a normal, ED a normal, ADN gpf, KKL 1 lbs, tatal: Yello vom St.-Michaels-Berg, mama: Wenke z Silbernen Tanne, crescator: Elke Tatschl Ettlingen, proprietar Tudor Ionescu, Craiova.
Grup de Crestere:
Canisa THORHAUS, crescator Tudor Ionescu, Craiova.